Erciyes Kayak Merkezi Yolunda Asfalt Çalışması Başladı

Erciyes Kayak Merkezi Yolunda Asfalt Çalışması Başladı :Kayseri’nin ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşımı sağlayan yolda altyapı yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte asfalt çalışmasına başlandı.


Kayseri’nin ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşımı sağlayan yolda altyapı yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte asfalt çalışmasına başlandı.

Gece yarısına doğru Hisarcık yolu üzerinde gerçekleştirilen çalışmaları inceleyen ve ardından da açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, toplam 5,5 km.lik yolun ilk etapda 1,5 km.lik kısmını tamamlayacaklarını ifade ederek, şu bilgileri verdi: “Erciyes yolunun çıkış istikameti geçtiğimiz yıl tamamlanmıştı. İniş istikametindeki 5,5 km.lik yolun 1,5 km.lik kısmının asfaltını da tamamlamak üzereyiz. 24 saat aralıksız çalışarak yarına kadar çalışmayı tamamlayacağız. Burada görünen asfalt çalışması ama altında atıksu, içme suyu, elektrik, doğalgaz ve telekom hatları da var. Hatta boş bulunan arazilere de uçlar bırakılarak ileride ihtiyaç olduğunda yolun zedelenmesinin önüne geçtik. Böylesine planlı ve programlı bir çalışma ortaya koyuluyor.”

BÖLGE SAKİNLERİNDEN ANLAYIŞ BEKLİYORUZ

Açıklamasında asfaltın ancak yaz mevsiminde yapılabilen bir çalışma olduğuna da dikkat çeken Başkan Çelik, verdikleri rahatsızlıktan dolayı bölge sakinlerinden anlayış beklediklerini ifade etti. Çelik, “Asafltı bu zamanda yapmak zorundayız. Bağ mevsimine geldiği için bölge sakinlerine rahatsızlık verdik; ama başka da çaremiz yok. Kısa sürecek bir sıkıntının ardından inşallah pırıl pırıl bir yol ortaya çıkacak.” diye konuştu.

Çalışmaları denetleyen ve yetkililerden bilgiler alan Başkan Çelik, asfalt çalışmaları yapan personele tatlı ikramında da bulundu.