Erciyese En İyi Kayak Merkezi Ödülü

Erciyese En İyi Kayak Merkezi Ödülü :KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi tarafından kış turizmine kazandırılan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Avrupalı kayakçılar tarafından 2013- 2014 sezonunun en iyi kayak merkezi seçildi. Altın Ödül Erciyese verilirken, ikinciliği Avusturya, üçüncülüğü ise İtalya aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, “Verdiğimiz emeklerin boşa gitmediği görülüyor” dedi.

Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Alman Ich will schnee şirketi tarafından dünya genelinde 30 farklı kayak merkezi arasında yapılan değerlendirme sonucunda 2013-14 sezonu için Golden Best Destination ödülüne layık görüldü. Ich Will Schee CEOsu Christian Flühr ödülle ilgili yaptığı açıklamada, “En çok bilinen kayak merkezleri her zaman en iyisi değildir. Bu yılkı En İyi Altın Destinasyon ödülü Anadolunun ortasında bulunan Erciyes Kayak Merkezine verilmiştir” diye konuştu.

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yücel İkiler, Avrupalı kayakçılar tarafından verilen ödülü Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhasekiye verdi. Başkan Özhaseki şu değerlendirmeyi yaptı:

“Erciyes dünya çapında ses getirmeye başladı. Yapılan planlama, daha sonraki yatırımlar ve gelmiş olduğu nokta itibarıyla dünyanın dikkatini çekiyor. Bu anlamda Altın Ödülün Erciyese layık görülmesi bizi daha da mutlu ediyor. Yaptığımız işin doğru olduğu, verdiğimiz emeklerin boşa gitmediğini görüyoruz.