Metrobüs 30 Dakikadır Geçmedi Demişlerdi..! İşte Gerçek

30 büyükşehir ve Zonguldak’ta korona virüs salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı devam ederken, Habertürk tartışmalı bir habere imza attı.


Onedio‘da yer alan habere göre; “İstanbul’da ulaşımın nabzını ölçmek için metrobüs durağına giden Habertürk metrobüslerin çalışmadığını iddia etti. Ama MOBESE görüntüleri kanalın çekim yaptığı saate metrobüslerin geçtiğini ortaya çıkardı.

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle metrobüs durağına giden Habertürk muhabiri Öznur Karslı Çetiner, haber bültenine bağlanarak “Yarım saattir buradayız ve buradan tek bir metrobüs geçmedi” şeklinde haber servis etti.

MOBESE Kayıtları Haberi Yalanladı

Bu haber üzerine harekete geçen İBB, muhabirin canlı yayında yaptığı açıklamanın saati 17:15’i esas alarak 16:45 ile 17:15 arasındaki MOBESE kayıtlarını yayınladı.

Kamera kayıtlarında muhabirin “Yarım saattir metrobüs geçmiyor” dediği zaman aralığında 20 tane metrobüs geçtiği görüldü.

MOBESE Kayıtlarında Kanalın Aracıda Açıkça Gözüküyor

haberturk araci

“Kaç Otobüs Geçti Saydık”

ıbrahım ozkan

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapan İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün 17.15’te, canlı yayın yapan yandaş kanalın muhabiri ” 30 dakikadır buradayım, hiç metrobüs gelmedi” diye yalan haber yaptı. Biz de kameralardan, yayın anının 30 dakika gerisinden izleyerek kaç otobüs gecti saydık, görüntünün sonunda kanalının aracını da göreceksiniz”

Kanalın Haberi Sosyal Medyanın Da Gündeminde

dakikadir metrobus gecmiyor demisti

dakikadir metrobus gecmiyor demisti

dakikadir metrobus gecmiyor demisti

dakikadir metrobus gecmiyor demisti

dakikadir metrobus gecmiyor demisti

    İlk yorum yapan olun

    Bir Cevap Yazın