Palandöken’de Düşe Kalka Kızak Keyfi

Palandöken’de Düşe Kalka Kızak Keyfi :Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’ne gelen hafta sonu tatilcileri, yeni oluşturulan pistte gönüllerince eğlenerek kızak keyfi yaşadı.

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken ve Konaklı’da hafta sonu yoğunluk yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde etkili olan yoğun kar yağışının ardından kar kalınlığının 107 santimetre olarak ölçüldüğü Palandöken Kayak Merkezi, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Hafta sonunu fırsat bilen kayakseverler, güneşin ve karın tadını çıkardı. Kızaklarla yediden yetmişe kıyasıya yarışan tatilciler düşe kalka kızak kaydı.

Kayak ve kızak yapan turistler doyasıya eğlendiklerini belirterek, “Erzurum’da hava çok güzel. Güneşin etkisiyle karın kalitesi birleşince doyumsuz bir tat oluyor. Pistler hem acemi hem de profesyonel kayakçılar için ayrılmış durumda. Herkesi Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezi’ne bekliyoruz” diye konuştu.

Gazetecilerle bir araya gelen Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri Turizm A.Ş. Operasyon Müdürü Cem Vuraler, sezonda talebin yüksek olduğunu ifade etti. Goldol’un Cuma günü hizmete açılacağını belirten Vuraler, “Kar seviyemiz yüksek olması nedeniyle yoğun bir kalabalık var. Tüm kayakseverleri Palandöken ve Konaklı kayak merkezine bekliyoruz. Kar, güneş ve pistler gerçekten çok güzel. Pistlerimiz iyi bir şekilde hazırlanmış durumda. Pistlerimiz aktif bir şekilde müşterimize hizmet vermektedir. Gondol liftimiz de Cuma günü müşterimize açık hale gelecek. Cuma gün tam anlamıyla hizmete açacağız” dedi.

Sömestr tatili için yoğun taleple karşılaştıklarının altını çizen Vuraler, “Sömestr öncesi yoğun bir sezon geçiriyoruz. Sömestr tatilinde fazlaca bir talep var. Bu talepleri en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarımızı tamamlamış durumdayız. Müşteri geldiği zaman her türlü hizmeti mükemmel bir şekilde bekliyor. Bizim de bu konuda beklentiler doğrultusunda tüm hazırlıklarımız yazın da devam etti kış mevsimi boyunca da devam ediyor” ifadesini kullandı.

Kayak merkezlerinde pistlerin güvenlik açısından üçe ayrıldığını söyleyen Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri Turizm A.Ş. Operasyon Müdürü Cem Vuraler, “Kayak merkezine gelen tüm müşterilerimizin güvenli bir şekilde zaman geçirmesi açısından hem usta hem acemi kayakçılarımız için hem de kızak kaymak isteyenleri birbirinden ayırdık. Ayrım yapmamızın nedeni ziyaretçilerimizin güvenliği için” dedi.