Piyer Lotiden Miniatürke teleferik hattı galiyor

Piyer Lotiden Miniatürke teleferik hattı galiyor :Eyüplü kuaförlerle biraraya gelen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Piyer Loti’den, Miniatürk’e teleferik, Eminönü’nden Alibeyköy’e tramvay müjdesi verdi.

Eyüplü esnaf ve sanatkarlarla her fırsatta biraraya gelerek onların sorunlarını dinleyen, görüş alışverişinde bulunan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Osmanlı Parkı Sosyal Tesisleri’nde Eyüplü kuaförlerle biraraya geldi. Kahvaltı programına, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, İstanbul Erkek Berberleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Akyüz ve Eyüp ilçesinde çalışan berberler katıldı.

Berberlerin, her şeyi bilen, halkın nabzını çok iyi tutan çok önemli zanaatkarlar olduğunu belirten Başkan Remzi Aydın, “İlçemizin imajı sanatınızla yükseliyor. Berberlik çok büyük emek isteyen, sanatkarlık isteyen bir meslek. Sizler, olayları, insanları okuyan, belli ölçüde geleceği okuyan insanlarsanız. Birçok icraatı, birçok projeyi ilk ağızdan sizin bilmeniz gerektiğini düşünüyorum. Sizler de halka ileteceksiniz. Sizleri izniniz olursa fahri elçilerim ilan ediyorum” dedi.

Aydın, Eyüp’te seçim sonrası yapılan çalışmaları özetlediği konuşmasında, kültür, sanat faaliyetlerinden sosyal hizmetler alanında yapılan çalışmalara, eğitim, spor alanında yapılanlardan ulaşım konusunda gerçekleştirilecek projelere kadar her şeyi anlattı.

Gençleri ve çocukların eğitimini çok önemsediğini, eğitim, kültür, sanat, spor ve sosyal hizmetlere öncelik verdiğini vurgulayan Remzi Aydın, şunları söyledi: “Çocuklarımız için gerçekleştirdiğimiz 10-20 yaş projemiz, onların okul dışındaki zamanlarını mutlaka, güzel sanatlar ve spor dalıyla ilgilenmelerini içeriyor. Her mahalleye hatta her sokağa gençlik merkezleri kurarak çocuklarımızın enerjilerini faydalı alanlarda değerlendirmelerini, zararlı alışkanlıklardan korunmalarını sağlayacağız. Belediyemize Sosyal Hizmetler Müdürlüğü kurduk. 21 şefliği olan büyük bir müdürlük. Sosyolog, psikolog, daha birçok çalışanımız bu merkezde hizmet veriyor. Eyüp’te yaşayan herhangi bir vatandaşımızın yarınından, geleceğinden endişe duymasını istemiyoruz. Ertesi sabah kalktığında karnını nasıl doyuracağını, nasıl sağlık sorununu vb. çözeceğini düşünmeyecek… Eyüp’te herkes güvendedir denecek bir ortam oluşturduk. Sizler de bu merkezimizi ziyaret ederseniz çok seviniriz. Bu model Türkiye’de bir ilktir. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’mızın Alibeyköy’de açılan merkezine personel ve ayni destekte bulunuyoruz. Artık Eyüp’te bu bakanlığımızla ilgili işleri olan vatandaşlarımız çevre ilçelere gitmek zorunda kalmıyor. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu karşısındaki Sosyal Hizmet Merkezimiz ve Şefkat Eli mağazamız da yine ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine destek oluyor. Kariyer merkezinde işsiz Eyüplüler için İŞKUR ve özel sektörle işbirliği halinde istihdam imkanları sunuluyor. Seminerler, konferanslar, kömür, gıda, günlük sıcak yemek vb. sosyal yardımlarımız yapılıyor. Bu merkezlerimizde Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımız, Kaymakamlık, Belediye, İBB ve gönüllüler birlikte hareket edecek şekilde bir yapı oluşturduk. .İnşallah bir ilki başardığımız bu model Türkiye’de yaygınlaşır. Eyüp Sultan öncülük yapar. Sizlerden ricam bunları Eyüplülere anlatmanız.”

Kahvaltı programında Eyüp’te gerçekleştirilen ulaşım hizmetlerinden de bahseden Remzi Aydın, Piyer Loti’den, Miniatürk’e teleferik, Eminönü’nden Alibeyköy’e tramvay müjdeleri de verdi.

Ulaştırma Bakanlığı ve İBB Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’nın İstanbul ulaşımının rahatlatılması için arka arkaya projeler ürettiğini belirten Başkan Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Eyüp 3-4 yıl sonra ulaştırma konusunda müthiş bir ilçe olacak. Bağcılar-Gayrettepe metro inşaatı devam ediyor, ilçemizde 4 ayrı durağı olacak metronun. 2.5 yıl sonra inşallah bu metroyu kullanabileceğiz. Eyüp sınırlarına dünyanın en büyük havaalanı yapılıyor biliyorsunuz. Üzerinden hem araç hem de tren geçecek, mühendislik fakültelerinin incelediği muhteşem bir proje. 2017 sonlarına doğru açılacak. Eyüp için ayrıca bir hızlı tramvay projesi var. Eminönü’nden Alibeyköy’e tramvay sahil boyunca ulaşım sağlayacak. Alibeyköy’de metro ile birbirine bağlanacak Alibeyköy Stadı’nın arkasında. 3 yıl içerisinde bu da bitecek. Havaalanı-Aksaray-Bayrampaşa-Feshane tramvay hattı, Topçular, Demirkapı önünden geçerek, Eminönü’ne ulaşacak. Piyer Loti’den Eyüp’e inen teleferik karşıya Miniatürk’e geçecek. Kentsel dönüşüm konusuna gelince; bazı spekülasyonlar dolaşıyor ancak biz Eyüp’te yapılacak kentsel dönüşümde, KİPTAŞ ve İBB gibi kamu kuruluşlarıyla çalışacak, vatandaşlarımızı asla mağdur etmeyecek, sosyal donatı alanları, parkları, otoparkları, çağdaş yaşam alanları olan modern şehir konseptini oluşturacağız. İstanbul’da birçok ilçede örneği var. Bu konuda vatandaşlarımız bize güveniyorlar. Sizler de onlara anlatırsanız sevinirim.