Portekiz’in Ankara Büyükelçisi Erciyes Projesine Hayran Kaldı

Portekiz’in Ankara Büyükelçisi Erciyes Projesine Hayran Kaldı :Portekiz’in Ankara Büyükelçisi Jorge Cabral, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden biri haline gelen Erciyes’i gezdi. Büyükelçi Cabral, Erciyes projesine hayran kaldığını söyledi.

Büyükelçi Jorge Cabral ve beraberindekileri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı karşıladı. Portekiz heyetine Erciyes Kış Turizm Merkezi ile ilgili bilgi veren Cıngı, “Kayseri Büyükşehir Belediyemiz Erciyes Master Planı ile çok büyük bir kayak merkezi projesini hayata geçirdi. Avrupa Birliği’nin önemli ülkelerinden birisinin büyükelçisini Erciyes’te görmekten mutluluk duyuyoruz. Sayın Büyükelçinin iyi bir kayakçı olduğunu duyduk, inşallah kayak yapmaya da gelir” dedi.

“ERCİYES, PORTEKİZLİ TURİSTLER İÇİN fırsat”
Kayseri’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Konuk Büyükelçi ise “Erciyes projesine hayran kaldım. Erciyes, Kapadokya’ya gelen Portekizli turistler için bir fırsat. Kapadokya ve Erciyes’in birlikte pazarlanmasıyla hem Kapadokya’ya gelebilirler, hem de Erciyes’te kayak yapabilirler” dedi.