Uludağ’da Kar Kalmadı, Esnaf Zor Durumda

Uludağ’da Kar Kalmadı, Esnaf Zor Durumda.Türkiye’nin ‘Beyaz Cennet’i olarak nitelendirilen Uludağ’da beklenen karın yağmaması ve tatilcilerin rezervasyonlarını bir bir iptal etmesi sonucu esnaf kan ağlıyor.

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’daki otellerde kayak sezonu başlamasına rağmen beklenen karın yağmaması ve rezervasyonların iptal edilmesi nedeniyle hayal kırıklığı oldu. Eriyen kar nedeniyle pistlerde kayak yapılamayan Uludağ’da otel sahipleriı sömestre tatiline umut bağladı.

KIZAK DAHİ YAPILAMIYOR

Kayakseverlerin ‘Beyaz Cennet’ olarak nitelendirdiği Uludağ’da, kar sıkıntısı çekiliyor. Yılbaşı öncesi beklenen karın geç yağması sonucu rezervasyonların büyük bölümü iptal edilen Uludağ’da yeni yıl sonrası da aynı sorun devam etti. Lodos nedeniyle kar kalınlığının 85’ten 55 santime düştüğü Uludağ’da pistlerde bastırılan karın da erimesi sonucu kayak değil, kızak dahi yapılamıyor.

“SIKINTIMIZ GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK”

Uludağ’da hafta sonları günübirlik gelen tatilcilerle yoğunluk görüldüğünü açıklayan otel sahipleri, “Sıkıntımız gerçekten çok büyük. Yılbaşında büyük hayal kırıklığı yaşadık. Şimdi tek umudumuz; sömestre tatilinde yapılacak paket program. Kar yağarsa biraz daha rahatlarız” diye konuştu.

1500 KİŞİ EKMEK YİYOR

Toplam 6 bin 6500 yatak kapasiteli Uludağ’da 30’a yakın otel ve misafirhane bulunuyor. Bu tesislerde ise yaklaşık 1500 kişi görev yapıyor.