Yakutiye Belediyesi Yuva Çocuklarına Kayak Öğretti

Yakutiye Belediyesi Yuva Çocuklarına Kayak Öğretti :Yakutiye Belediyesinin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Yurt Yuva ve Çocuk Evlerinde barınan çocuklara kayak eğitimi verdi. 1.5 ay süren kursun ardından Palandöken dağında sertifika töreni düzenlendi. Ali Korkut, “Bu çocuklar için güzel bir iş yaptığımızı düşünüyorum” derken, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdülhakimoğulları, yapılan işin tarifinin olamayacağını söyledi. Sertifika töreni verilen yemekle sona erdi.


Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un çocuklara verdiği söz ile başlayan Yurt Yuva ve Çocuk evlerinde barınan çocukları kapsayan kayak eğitimi tamamlandı. Programın sona ermesi üzerine Palandöken dağında kapanış ve sertifika töreni düzenlendi. Törene Başkan Yardımcıları Engin Kocadağıstanlı, Suat Hayri Güneş, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdülhakimoğulları ve personeli ile yuvada kalan çocuklar katıldı. Eğitim alan çocukların kayak gösterilerinin ardından kendilerine sertifikaları verildi. Yurt Yuva ve Çocuk Evlerinden gelen çocuklara kayak malzemeleri hediye edildi. Kayak öğrendiği için kendini çok mutlu hisseden Can Işık “Belediye Başkanımız Ali Korkut, bize ne istersiniz diye sormuştu. O gün kayak öğrenmek istiyoruz demiştik. Hiç inanmamıştık. Bizim için bir rüyaydı. Bunu gerçekleştiren Başkanımız Ali Korkut’a teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ali Korkut 43 çocuğun çok istedikleri kayağı öğrendiğini, bununla birlikte kayak malzemesine kavuştuklarını hatırlattı. Korkut, “Çocukları mutlu etmek bir şey, bu çocuklarımızın mutluluğunu görmek daha çok şey. Biz onların yüzü gülsün diye, kayak malzemeleri sağladık, servis, yemek ihtiyaçlarını karşıladık. İnşallah içlerinden şampiyonluk getiren çocuklarımız çıkar. Erzurum Türkiye’nin kayak merkezi olması nedeniyle herkes kayak sporunu öğrenmeli. Erzurum marka olacaksa özellikle çocuklarımızın kayak sporunu öğrenmesi lazım. Bu gençler kayağı öğrendi. Başarılı olanları profesyonel olma yolunda destekleyeceğiz” dedi.

Sedat Abdülhakimoğulları ise, “Dezavantajlı çocuklarımıza temel kayak eğitimi verilmesi için tüm harcamalarını karşılayan yeni kayak kıyafetleri veren ve onların özgüveninin artmasına katkı sağladığı için değerli başkanımız Ali Korkut’a teşekkür ederiz. Erzurum’da yapılan sosyal faaliyetlerde görev sürem olan 9 aydan beri dikkatimi cezbeden kadın, yaşlı, engelli, çocuk hizmetlerine baktığımda Yakutiye Belediye Başkanım Ali Korkut ve Belediyenin büyük hassasiyetle bu alanlarda var olduğunu görmek bizi çok etkiliyor” dedi.