Harput Teleferik Hattı Projesi Meclis Toplantısında Görüşüldü

Harput Teleferik Hattı Projesi Meclis Toplantısında Görüşüldü

Elazığ Belediyesi, Şubat ayı meclis toplantısında Harput’a teleferik hattı kurulmasına ilişkin teklifi görüştü

Elazığˮın Gözbebeği ve antik beldesi Harputˮa teleferik kurulması için Elazığ Belediyesi şubat ayı meclis toplantısında görüşmeye başladı

Belediye Başkan Vekili Atik Birici yıllardan beri Harputˮun tarihi dokusuna uygun şekilde yeniden imar edildiğini ifade ederek, Teleferik projesinin de kısa bir süre sonra hayata geçirileceğini söyledi.

Harputˮun şehrimizin gözbebeği bir beldesi olduğunu belirten Birici, bu tarihi beldeye güzel bir teleferiğin yakışacağını ve turizm açısından da bunun son derece önemli olduğunu vurguladı.

Meclis toplantısına başkanlık eden Başkan vekili Atik Birici, Şubat ayı meclis toplantısında ele alınan ve bir sonraki toplantıya ertelenen teleferik projesine mecliste grubu bulunan diğer partilerin önceden razı olduğunu ama şimdi karşı çıktıklarını belirtti.

Birici, böylesine güzel bir projeyi hayata geçirmek için gün saydıklarını ifade ederek, belediye meclisinde grubu bulunan diğer partilerin karşı çıkmasına da bir anlam veremediklerini söyledi. Birici, “Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğluˮnun projeleri arasında yer alan ve Harputˮa yapılması düşünülen teleferik projesi Elazığ Belediyesi’ne hiçbir külfet getirmeden yap – işlet -devret modeli ile hayata geçirilecektir dedi.

Kaynak : ajans23.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*