Uludağda Kar Kalınlığı 160 santime Ulaştı

Uludağ’da dün gece hava sıcaklığı sıfırın altında 8 derece olarak ölçüldü. Bursa’nın yüksek kesimdeki ilçelerinden Büyükorhan’a gece yağan kar da ulaşımı olumsuz yönde etkiledi.Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava Bursa’da da etkili oluyor. Kar kalınlığının 130 santim ölçüldüğü Uludağ’da son 24 saatteki yağışla birlikte kar kalınlığı 160 santime ulaştı. Bölgede hava sıcaklığı gece sıfırın altında 8 derece ölçülürken, kar yağışının bugün de devam edeceğini belirten meteoroloji yetkilileri, yarın duracak yağışın pazartesi ve salı günü tekrar etkili olacağını duyurdu. Uludağ’da jandarma ekipleri, zincir takılmayan araçların trafiğe çıkmasına izin vermiyor.

Diğer taraftan, Bursa’nın yüksek ilçelerinden Büyükorhan’da da dün gece yağan kar yağışıyla ilçe beyaza büründü. Kar kalınlığının 10 santim ölçüldüğü Büyükorhan’da bazı köylerle karayolu ulaşımı güçlükle yapılıyor.

Kaynak: habergazete

GENEL

Sabah Namazı Vakitleri ve Önemi

Sabah namazı vakitleri, İslam’da büyük öneme sahiptir. Sabah namazı, günün en erken vakitlerinde kılınır ve müminler için manevi bir başlangıçtır. Sabah namazı kılmak, gün boyunca bereket ve huzur getirir. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*