Rizenin Teleferik Projesi Nerede?

Rizenin teleferik projesi nerede?Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Rize II Başkanı Muammer Öksüz, Rizefnin turizm alanında gelişmesi açısından çok önemli olan ve Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcının adaylığı sırasında sözünü verdiği Tramvay ve Teleferik projelerini yapmadığını söyledi HYP Rize İl Başkanı Muammer Öksüz, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’nın adaylığı sürecinde verdiği sözleri yerine getirmediğini dile getirdi.

TRAMVAY NEREDE

Bakırcı’nın 2004 yılında sözünü verdiği projelerin hayata geçmediğini belirten Öksüz, “Ak Parti’nin ilk döneminde özellikle Belediye Başkam’nın Rize’deki taahhütleri var ve bunlar yerine getirilmedi. Taahhütlerden bir tanesi Fener ile Bağdatlı Mahalleleri arasında Atatürk Caddesinden geçecek olan Tramvay hattı yapılmasıydı. Tramvay projesi yaklaşık 10 yıl önce sözü verilen bir proje olmasına’ rağmen, bunu hiç gündeme getirmediler” dedi.

TERMİNAL BİNASI YENİLENECEKTİ

Rize’nin daha büyük ve daha modern bir terminale ihtiyacı olduğunu dile getiren Öksüz, “Rize’nin daha büyük ve daha modern bir terminale ihtiyacı var. 2004 yerel seçimlerinde Rize Belediye Başkanlığına aday olan Sayın Halil Bakırcı terminal binasını yenilemek istediğini söyleyerek vatandaşa söz vermişti. Rize’de yeni bir terminal binası yapacaklarını dile getirmişti. Bu konuda da henüz gerçekleştirilen hatta başlatılan bir proje olmadığını görüyoruz” dedi.

TELEFERİK DE YOK SALARHA TÜNELİ DE

Bir diğer projenin ise dağ başına teleferik projesi olduğunu ifade eden HYP İl Başkanı Öksüz şunları söyledi: “Bunu da havaalanı gibi sürekli gündeme getiriyorlar ama havaalanı gibi bu konuda da hiçbir adım ‘ attıklarını düşünmüyorum. Yani böyle bir çalışma var mı bizim bilmediğimiz? Onun dışında yine Salarha Tüneli 10-15 yıldır Rize’nin gündeminde. Bununla ilgili de bir adım atılmadı, ancak çevre yolu projesine eklenecekmiş diye duyuyoruz. Eğer hayata geçerse, şehir trafiği de biraz rahatlamış olur. Başkan H RİZE’YE YAPILACAK YATIRIMLARA DESTEK VERİRİZ “Milletvekili Sayın Hasan Karal’ın ‘havaalanı ile ilgili rapor hazırlayıp Başbakan’a ileteceğiz’ diye bir açıklaması var.

AKP Milletvekili Sayın Hasan Karal’a, Rize’de yapılan bütün yatırımlara biz de parti olarak destek vereceğimizi defalarca yazılı ve sözlü olarak ifade ettik. Rize Muammer için yapılacak çalışmalar bizim için değerlidir. Bu nedenle Rize ve bölge insanının yapılan projelere destek vermesi gerekiyor. Bu konuda belki farklı siyasi düşünceler, farklı sesler çıkabilir. Ama HYP olarak biz, Rize’nin gelişmesine katkı sağlayacak her türlü girişime siyasi desteği vermeye hazırız.

 

Kaynak : www.gazetea24.com