Çambaşı Kayak Tesisinin Tamamlanması Hedefleniyor

Çambaşı Kayak Tesisinin Tamamlanması Hedefleniyor :Ordu’da, yapımına 2012 yılında başlanan Çambaşı Kayak Tesisi Projesinin, bu yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, beraberinde Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ile Çambaşı Kayak Tesisi’nde incelemelerde bulundu.
Yaklaşık 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’na yapımı devam eden tesislerle ilgili yetkililerden bilgi alan Yılmaz, “Ordu Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde Karadeniz’in en büyük tesisi olacak projemiz, Türkiye’nin ise ilk 5 kayak tesisi arasında yer alacak.” dedi. Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası sınırları içerisinde inşa edilen kayak tesisinin hızla tamamlanmaya çalışıldığına işaret eden Yılmaz, ihale bedeli 27 milyon 789 bin lira olan Çambaşı Kayak Tesisi’nin bu yıl içerisinde bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi.
650 dönüm arazi üzerinde inşa edilen tesisle ilgili Yılmaz, şöyle konuştu:
“Kayak Merkezi Kompleksi İçerisinde dağ evi mimarisinde 8 yapı ve 2 telesiyej mekanik hattı bulunuyor. Kayak için yaklaşık 5 bin metre uzunluğunda 35 metre genişliğinde parkur oluşturulacak. Tesis de ayrıca yazında hizmet verebilecek 750 metrekare alanında 1 buz pisti mevcut. 27 milyon 789 bin lira tutarındaki bu devasa tesisin tamamlanmasının ardından Ordu turizmde çağ atlayacak. Çambaşı Kayak Tesisimiz Türkiye’nin ilk 5 tesisinden birisi olacak. Çambaşı Kayak Tesisi ve Ordu Çambaşı yolu tamamlandığında bölgemiz turistlerin cazibe merkezi olacak.”
Yılmaz, şöyle devam etti:
“Çambaşı Kayak Tesisi, Ordu’nun vizyon projesi olacak. Artık büyükşehir belediyemiz bünyesinde olacak kayak tesisimizi bu yıl hizmete açacağız. Bu proje Türkiye’de denize en yakın kayak tesisi olacak. Biz, İnşaallah, bu tesislerimizle turizmle ilgili büyük mesafe alacağız. Restoranları, konuk evi, konaklama alanlarıyla burası 3-4 yıl içerisinde en önemli turizm merkezi olacak. Ben bu projeyi havalimanından sonra en prestijli projemiz olarak görüyorum. İnşaallah, burası Karadeniz’e, Türkiye’ye hizmet verecek bir tesis olacak.

Benzer teleferik haberleri