İzmir Büyükşehirden Balçova Teleferik Ücretine Yüzde 45 Zam

balcova teleferik
balcova teleferik

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZULAŞ tarafından işletilen Balçova Teleferik Tesisleri için zam kararı aldı. Teleferiğe yapılan yüzde 45’lik zam oranıyla 9 lira olan biniş ücreti 4 lira artarak 13 liraya yükseldi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından onaylanan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından imzalanan yeni teleferik fiyat tarifesi uyarınca 5 yaş ve altındaki çocuklar önümüzdeki dönemde de tesislerden ücretsiz faydalanmaya devam edecek.
Açıldığı günden bu yana yoğun ilgi gören ve 2 milyon ziyaretçi sayısına merdiven dayayan Teleferik Tesisi’nde yapılan son zam, aynı zamanda hizmete sunulduğu tarihten itibaren yapılan en yüksek fiyat artışı oldu. Gidiş-dönüş olarak satılan bilet fiyatları kapsamında, ziyaretçiler 8 kişilik teleferik gondollarıyla yaklaşık 4 dakikada Balçova Dede Dağı’na çıkarak İzmir manzarasını izleme imkanı yakalıyor. 10:00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet veren tesis bünyesinde yer alan mesire alanındaki restoran ve kafeteryalar ise farklı fiyatlarla İzmirlilere hizmet veriyor. (SABAH)

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*