Çin ve Almanya Arasında Avrasya Demiryolu Köprüsü Kurulacak

Almanya Ulaştırma Bakanlığı, Çin’den Almanya’ya koruyucu  giysi/tulum ve solunum maskeleri taşımak üzere bir tür “ray köprüsü”  oluşturma çalışması yapacak.

Alman Basın Ajansı’nın 11 Nisan tarih ve Berlin mahreçli haberine  göre, Almanya Ulaştırma Bakanlığı, Çin’den Almanya’ya koruyucu  giysi/tulum ve solunum maskeleri taşımak üzere bir tür “ray köprüsü”  oluşturma çalışması yapacak. Çin Uluslararası Radyosunun mail yoluyla paylaştığı habere göre, Alman Ulaştırma Bakanlığı’ndan bir yetkili kamuoyuna yaptığı  açıklamada, mevcut havayolu köprüsüne ek olarak hastaneler, yaşlı  bakım evleri ve tüm tedavi kurumları için haftada 20 ton maske ve 40  ton koruyucu malzeme taşımayı istediklerini söyledi. Bakanlık  yetkilileri, Bild am Sonntag gazetesine verdiği demeçte, söz konusu  girişimin bir tür “Avrasya Demiryolu Köprüsü” olarak  adlandırılabileceğini açıkladı.

Bu trenler, her hafta Çin’den kalkarak Kazakistan üzerinden Rusya’da Kaliningrad’a varacak. Oradan gemiye yüklenecek olan malzeme, Kuzey Denizi üzerinden Almanya’nın  Rostock limanına ulaşacaklar. Seyahatin toplam süresinin 12 gün olması planlanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*