Keçiören Teleferik Nerede, Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri ve Fiyatları

Keçiören Teleferik Nerede Nasıl Gidilir Çalışma Saatleri ve Fiyatları
Keçiören Teleferik Nerede Nasıl Gidilir Çalışma Saatleri ve Fiyatları

Keçiören Teleferik, Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan bir teleferik hattıdır. 2008 yılında açılan teleferik hattı, 1653 metre uzunluğunda ve 16 kabinden oluşmaktadır. Teleferik, Keçiören Botanik Parkı ile Tepebaşı Güçsüzler Yurdu arasında sefer yapmaktadır. Teleferik, Ankara’nın en yüksek noktasından şehri kuşbakışı izlemek için ideal bir seçenektir.

Keçiören Teleferik Nasıl Gidilir?

Keçiören Teleferik’e gitmek için birkaç farklı yol vardır.

  • Otobüsle: Keçiören Teleferik’e otobüsle gitmek için, Keçiören Botanik Parkı veya Tepebaşı Güçsüzler Yurdu’na giden otobüslere binebilirsiniz. Otobüslerin güzergahları ve durakları hakkında daha fazla bilgi için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
  • Metroyla: Keçiören Teleferik’e metroyla gitmek için, Keçiören Metrosu’na binip Keçiören Belediyesi İstasyonu’nda inebilirsiniz. İstasyondan teleferik istasyonuna yürüyerek veya otobüsle gidebilirsiniz.
  • Arabayla: Keçiören Teleferik’e arabayla gitmek için, Keçiören Botanik Parkı veya Tepebaşı Güçsüzler Yurdu’na giden yolları takip edebilirsiniz. Otopark ücreti hakkında daha fazla bilgi için Keçiören Belediyesi’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Keçiören Teleferik Çalışma Saatleri ve Fiyatları

Keçiören Teleferik, hafta içi 12:00-20:00 hafta sonu 13:00-21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Teleferik bileti yetişkinler için 5 TL, çocuklar için 2,5 TL’dir. Teleferik, Keçiören Botanik Parkı ve Tepebaşı Güçsüzler Yurdu’nda bulunan istasyonlardan binilebilir.

Keçiören Teleferik, Ankara’nın en popüler turistik mekanlarından biridir. Teleferik, Ankara’yı kuşbakışı izlemek ve şehrin farklı bir yönünü görmek isteyenler için ideal bir seçenektir.

2008 yılından beri hizmet veren ve açıldığı dönemde Avrupa ve Türkiye`nin en uzun hatta sahip teleferiği olarak bilinen hattın uzunluğu 1653 m iken, teleferik, şu anda en uzun şehir içi teleferik hatları arasındaki ilk üçte yer alıyor. En yüksek noktası 85 m olan teleferik, her biri 8 kişilik toplam 16 kabin, özel ışıklandırması ile 20 dakika süren bir seyir keyfi yaşatıyor. Güvenli ve konforlu bir ulaşım hizmeti sunan teleferik tesisi emniyetli bir yolculuk için periyodik bakımdan geçiriliyor.

GENEL

Sabah Namazı Vakitleri ve Önemi

Sabah namazı vakitleri, İslam’da büyük öneme sahiptir. Sabah namazı, günün en erken vakitlerinde kılınır ve müminler için manevi bir başlangıçtır. Sabah namazı kılmak, gün boyunca bereket ve huzur getirir. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*