Palandöken ve Konaklı kayak merkezleri birleşiyor: Pist uzunluğu 350 kilometreye çıkacak

Türkiye Seyahat Acentaları Birliğince (TÜRSAB) Palandöken Kayak Merkezi’nde bir otelde iftar programı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, burada yaptığı konuşmada, kentin kış, kültür, termal ve tabiat ile spor turizminde kıymetli imkanlara sahip olduğunu söyledi.

Turizmin kentin bacasız endüstrisi olduğunu ve kentteki kayak merkezleri için değerli projeleri olduğunu belirten Sekmen, şöyle konuştu:

“İnşallah bugüne kadar düzgün değerlendiremediğimiz Konaklı Kayak Merkezi’mizde yeni otellerimiz ve konutlarımız yapılmaya başlanacak. Amacımız bu devrin sonunda orada 6 bin 500 yataklı yeni turizm alanını hizmete sokmak. Palandöken ile Konaklı Kayak Merkezi’ni birleştireceğiz. Takribi 100 kilometre olan kayak pistimizi 300-350 kilometreye ulaştırmak için önümüze bir amaç koyuyoruz ve inşallah gerçekleştireceğiz. Kentimiz tarih kenti, kentimizde 700’e yakın tarihi yapıtımız ve yeniden ona yakın da doğal güzelliğimiz var. Bu imkanları her geçen gün turizme kazandırarak turizmin gelişmesine, büyümesine katkı sunacağız.”

TÜRSAB Kuzeydoğu Anadolu Bölge Başkanı Nuh Şenol da 35 bölgede temsil kurulu ve 17 bine yakın üye ile dünyanın en büyük turizm meslek birliklerinden olmanın getirdiği sorumlulukla hareket ettiklerini anlattı.

Sektöre hizmet için gerekli çalışmaları yürüttüklerini tabir eden Şenol, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Vizyonu Yüzyılına paralel olarak Genel Liderimiz Firuz Bağlıkaya’nın öncülüğünde Turizm Yüzyılı Projesi’yle bölgemizde turizmi 12 aya yaymak ve turizmden bölgemizin hak ettiği hissesi almak ve tüm ülkeye istikrarlı biçimde dağıtmak, yüksek gelirli turist oranını artırmak en kıymetli amaçlarımızdandır.” diye konuştu.

Programa, Vali Yardımcısı Mustafa Berk Çelik, AK Parti Erzurum Milletvekili Abdurrahim Fırat, İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Mohammad Ebrahimi ile kurum müdürleri ve bölge vilayetlerindeki seyahat acenteleri temsilcileri katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*