2024 Mahsul Alım Fiyatları ve Destekleri

Mahsul Alım Fiyatları

Mahsul Alım Fiyatları

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 6 Haziran 2024 tarihinde açıklanan 2024 mahsulü hububat alım fiyatları (2. gruplar için) ton başına şu şekildedir:

  • Makarnalık Buğday: 10.000 TL
  • Ekmeklik Buğday: 9.250 TL
  • Arpa: 7.250 TL

Fark Ödemesi Desteği

Fark Ödemesi Desteği

Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı üreticilere buğday için ton başına 1.750 TL’ye kadar, arpa için ton başına 750 TL’ye kadar fark ödemesi desteği verilecektir.

Alım Noktaları ve İşleyiş

Alım Noktaları ve İşleyiş

TMO, Türkiye genelindeki 600’ün üzerindeki iş yerleri ve protokol imzaladığı lisanslı depolar ile faaliyet gösterecektir. Üreticiler, ürünlerini Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) olarak TMO’ya satabilecektir. Ayrıca randevulu alım sistemi ve yenilenmiş randevu sistemi ile hizmet verilecektir.

Destek Ödemeleri

Destek Ödemeleri

Bakanlık tarafından belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı tüm üreticilere buğday için 1.750 TL/Ton’a, arpa için 750 TL/Ton’a kadar fark ödemesi desteği verilecektir. Ayrıca gübre, mazot ve sertifikalı tohumluk desteği de sağlanacaktır.

GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*