Beşikdüzü Belediyesi, Teleferik Tesisi İçin Açılan Davayı Kazandı

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde AK Partili belediye başkanı Orhan Bıçakçıoğlu döneminde inşa edilen Beşikdağ Teleferik tesisi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Belediyeye açılan dava istinaftan döndü. Haksız fesih gerekçesiyle mahkemeye verilen Beşikdüzü Belediyesi davayı kazandı.

Yatırımcı sorunu nedeniyle uzun süre atıl kalan Beşikdağ Teleferik Tesisini 25 milyon Euro’luk yatırım taahhüdüyle alan firmanın sözleşmesi feshedilmişti. 2020 yılın ekim ayında feshedilen sözleşmenin ardında 2023 yılında farklı bir firmaya 24 yıllığına verilmişti. Sözleşmenin haksız olarak feshedildiğini savunan firma belediyeyi mahkemeye vermiş yerel mahkeme belediye aleyhinde karar almıştı. Konuyu istinafa taşıyan belediye için karar lehine döndü. Konuya ilişkin Beşikdüzü Belediye Başkanı Cahit Erdem ise “Beşikdüzü’nün makus kaderi değişecek. Hukuki olarak belediyemiz aleyhinde açılan bazı davaları kazanmaya başladık. Her şey daha güzel olacak.” ifadelerini kullandı.

GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*