Yaz Kur’an Kurslarının Önemi ve Çocuklarımızın Değerinin Farkında Olmak

Yaz Kur’an Kurslarının Önemi

Yaz Kur'an Kurslarının Önemi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından erişime açılan 21 Haziran tarihli cuma hutbesinde, yaz Kur’an kurslarının önemi vurgulanmıştır. Türkiye’nin 18 ilinde okunacak olan hutbede, “Yaza Kur’an’la Merhaba” konusu işlenecektir.

Çocuklarımızın Değerinin Farkında Olmak

Çocuklarımızın Değerinin Farkında Olmak

Çocuklarımızın ailelerimiz ve toplumumuz için ne kadar değerli olduğu vurgulanmıştır. Onların eğitimi ve yetiştirilmesi, geleceğimizin teminatı olarak öne çıkmaktadır.

Yaz Kur’an Kurslarının Amaçları

Yaz Kur'an Kurslarının Amaçları

Yaz Kur’an kurslarının amacı, çocuklarımızı dini değerlerle buluşturarak manevi gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Bu kurslar, ibadetlerin öğretilmesi ve ahlaki değerlerin kazandırılması açısından önem taşımaktadır.

Yaz Kur’an Kurslarına Davet

Yaz Kur'an Kurslarına Davet

Hutbede, tüm çocukların yaz Kur’an kurslarına katılımı için davette bulunulmuştur. Yaz kurslarının başlangıç tarihi ve kayıt detayları paylaşılarak çocukların manevi gelişimine destek olunması istenmiştir.

Yaz Kur'an Kurslarının Önemi ve Çocuklarımızın Değerinin Farkında Olmak

YAZA KUR’AN’LA MERHABA

Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden koruyun…”

Aziz Müminler!

Yüce Rabbimizin bizlere bahşettiği en güzel nimetlerden ve en değerli emanetlerden biri de çocuklarımızdır. Göz aydınlığı evlatlarımız, ailemizin neşesidir.

Kıymetli Müslümanlar!

Her şeyin büyük bir hızla değişip dönüştüğü bir çağda yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız; maalesef gerçek ve sanal âlemdeki zararlı alışkanlıkların, batıl ideolojilerin ve sapkın akımların tehdidi altındadır.

Değerli Müminler!

Çocuklarımız bu seneki eğitim ve öğretimlerini tamamlayarak bir yaz tatiline daha girdiler. Yavrularımızın geleceğini inşa etmek için gayret gösteren öğretmenlerimizden ve emeği geçen herkesten Cenâb-ı Hak razı olsun.

GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*