YKS Tercihleri ve Sonuçları

YKS Tercihleri ve Başvuru Tarihleri

YKS Tercihleri ve Başvuru Tarihleri

YKS tercih tarihleri ÖSYM.gov.tr üzerinden erişime açılacak. ÖSYM tarafından tamamlanan sınav sonrası gözler YKS tercih tarihlerine çevrildi. Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) oturumlarından oluşan YKS’de adaylar kendi yönelmek istedikleri bölüme göre aldıkları puanlar doğrultusunda tercihte bulunacak. 2 yıllık ve 4 yıllık programların taban puanlarının yer aldığı YÖK tercih robotu, tercih maratonunda adaylar için önem arz edecek.

YKS Tercihleri ve Sonuçları

YKS Sonuçları ve Açıklanma Tarihi

YKS Sonuçları ve Açıklanma Tarihi

YKS sonuçları 17 Temmuz’da açıklanacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

YKS Tercihleri ve Sonuçları

YKS Puan Hesaplama Nasıl Yapılır?

YKS Tercihleri ve Sonuçları

  • Sınavda uygulanan testlere verilen cevaplar, her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır.
  • Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı belirlenecektir.
  • Doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili testten almış olduğu ham puan bulunacaktır.
  • Ortaöğretim kurumlarında, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini almak zorunda olmayan veya farklı müfredat ile alan öğrenciler, TYT Sosyal Bilimler Testinde yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularından muaf tutulacaktır.

YKS Tercihleri ve Sonuçları

GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*