Bekir Karasu’nun Akademik Kariyeri

Bekir Karasu, 1965 yılında Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına başladığı ilk günden itibaren başarılarıyla dikkat çekti. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Konya Gazi Lisesi’nden başarıyla mezun oldu.

Üniversite eğitimine adım atan Karasu, 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Metalurji Mühendisliği Bölümü’ne girdi ve 1986 yılında bu alanda lisans eğitimini başarıyla tamamladı.

Yüksek lisans ve doktora eğitimine devam etmek için yurt dışına giden Karasu, 1988 yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla Sheffield Üniversitesi Seramik Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisansını ve aynı üniversitenin Cam Mühendisliği Bölümü’nde doktorasını tamamladı.

Kariyerine Anadolu Üniversitesi Seramik Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak başlayan Bekir Karasu, kaliteli eğitimi ve bilimsel çalışmalarıyla takdir topladı.

1997 yılında Japonya’da katıldığı Seramik Gelişim Teknolojisi II kursuyla uluslararası alanda da kendini geliştiren Karasu, Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesinde de eğitim vermeye başlamıştır.

GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*