Döşemealtı Belediyesi Korona Virüs Önlemlerini Şehrin Her Noktasına Taşıyor

Döşemealtı Belediyesi yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle sürdürülen emekler kapsamında başlattığı temizlik ve dezenfekte seferberliğinitüm hızıyla sürdürüyor. İlçenin dört bir yanını adeta karış karış temizleyen ekiplersabahın ilk ışıklarıyla Halil Akyüz Huzurevi ile TOKİ Konutları’nın ortak kullanım alanlarını sonrasında da Mustafa Kemal Atatürk Caddesi’nde ki aleni işyerlerinin dezenfektesini yaptı.


Huzurevi sakinlerinin kullandığı bütün alanları büyük bir titizlikle temizleyen Döşemealtı Belediyesi ekipleri ayrıca tekrar sakinlerinden yoğun talep alan Çıplaklı mahallesinde bulunan Toki konutların da da ilaçlama ve dezenfekte çalışmasına başladı. Binlerce insanın yaşamış olduğu Döşemealtı Toki konut binalarının tüm ortak kullanım alanları, park ve bahçeleri, çöp konteyner ve sığınak bölümlerinde ilaçlama emekleri devam ediyor.

Küresel istila haline gelen Koronavirüs ile ilgili ilçede adeta seferberlik başlatan Döşemealtı Belediyesi ekipleri her eve maske ve dezenfektan dağıtımı, 65 yaş üzeri sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın talep ve isteklerinin yanı sıra evleri ve kullanım alanlarının dezenfekte işlemini sürdürüyor.

İçenin tamamında cadde,sokaklar, endüstri siteleri, kapalı pazar yerleri, park ve bahçeler, apartman ve sitelerin rutin temizliğinin yanı sıra ilaçlı su ile yıkama emek harcamaları devam ederken tekrar Mustafa Kemal Atatürk caddesi başta olmak üzere bütün işyerlerinin dezenfekte işlemi başlatıldı. Belediye ekipleri aleni bütün işyerlerini ilaçlayarak çalışanların ve vatandaşların salgından korunması için önlemlerini sürdürüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın