İnan Güney Kimdir?

İnan Güney, 1977 yılında Beyoğlu Belediyesi emekçisi bir babanın evladı olarak İstanbul’un Örnektepe semtinde doğmuş ve burada büyümüştür. Eğitim hayatına İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’ni tamamlayarak devam eden Güney, ardından Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimlerini de Marmara Üniversitesi’nde Yerel Yönetimler alanında sürdürmüş ve tez çalışmasını ‘Türkiye’de Büyükşehir Yönetimi: İstanbul Örneğinde Siyasal Temsil, Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ başlığıyla gerçekleştirmiştir.

1995 yılında siyasi hayata atılan İnan Güney, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nda başlamış ve farklı görevler üstlenmiştir. 2011-2014 yılları arasında Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevini yürüten Güney, bu dönemde Beyoğlu halkının haklarını savunmak adına önemli girişimlerde bulunmuştur.

Beyoğlu için aktif siyasette yer almaya devam eden Güney, 2020-2022 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi İBB Grup Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Halen İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Mali Müşavirlik mesleğinin yanı sıra ailesiyle birlikte Beyoğlu’nda elektrik ithalat ve ihracatı yapan şirketlerin yöneticiliğini üstlenen Güney, birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif rol almaktadır.

Evli ve üç kız çocuğu babasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*