ÖGG Sınav Sonuçları ve Değerlendirme Süreci

Özel güvenlik sınavlarının ardından adaylar, sınav sonuçlarının açıklanması için sabırsızlıkla beklemektedir. Son olarak 29 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilen sınavda, adaylar 100 adet çoktan seçmeli soruya cevap vermişlerdir. Her bir soru doğru cevaplandığında bir puan olarak değerlendirilecektir. ÖGG sınav sonuçları, 12 Temmuz 2024 tarihinde EGM tarafından açıklanacaktır.

ÖGG Sınav Sonuçları ve Değerlendirme Süreci

ÖGG Sınav Değerlendirmesi

ÖGG Sınav Değerlendirmesi

Özel güvenlik sınavlarında başarılı olmak için belirli kriterler bulunmaktadır. Silah farkı sınavına giren adaylar, yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50 olması gerekmektedir. Ayrıca, temel silahsız sınav puan ortalamasının en az 60 olması beklenmektedir. Silahsız özel güvenlik temel eğitim sertifikasına sahip adaylar, silahsız yenileme eğitimini tamamlayarak silah farkı eğitimine katılabilirler. Başarı durumunda, silahlı sınav türünden başarılı kabul edilebilmektedir.

ÖGG Sınav Sonuçları ve Değerlendirme Süreci

  • Silah farkı sınavına katılan adaylar için başarı kriterleri: Yazılı ve uygulamalı sınav toplamı en az 50, temel silahsız sınav puan ortalaması en az 60.
  • Silahsız özel güvenlik temel eğitim sertifikasına sahip adaylar için başarı kriterleri: Yazılı ve uygulamalı sınav toplamı en az 50, temel silahsız sınav puan ortalaması en az 60.

ÖGG Sınav Sonuçları ve Değerlendirme Süreci

GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*