Kartepe Teleferik Projesi Oy Birliği İle Büyükşehire Devredildi

kartepe teleferik projesi oy birligi ile buyuksehire devredildi
kartepe teleferik projesi oy birligi ile buyuksehire devredildi

Kartepe Belediyesi 2021 yılının ilk meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, yıllardır hayali kurulan Kartepe’nin zirvesine ulaşımı sağlanacak teleferik projesinin yapımının Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusu oybirliğiyle kabul edildi.

Kartepe Belediyesi yeni yılın ilk meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında meclis salonunda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında 18 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis gündeminde yer alan Denetim Komisyonu Üyeliklerine kapalı oylama ile Ali Karakaş, Faruk Sarman, Yüksel Dilek, Erol Yılmaz ve Yakup Kalmuk seçildi.

Oy Birliği İle Kabul Edildi

Meclis gündeminde yer alan ilçeye ait uygulama imar planları üzerindeki yüksekliklere ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği oy birliği, Çepni Mahallesi uygulama imar planı değişikliği oy çokluğu, Rahmiye Mahallesi uygulama imar planı değişikliği oy birliği ile kabul edildi.

Teleferik Projesi Oy Birliği İle Büyükşehire Devredildi

Meclis oturumunda görüşülen gündemler arasında yer alan trampa işlemi, evsel katı atık bertaraf tarifeleri ek süre talebi ve Kartepe Belediyesi’ne Ş.Hikmetiye 20 bin 279,42m² yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazın ‘Kartepe Kuzuyayla Tabiat Parkı Teleferik Hattı ve İstasyonu Projesi’ kapsamında kullanılmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devri maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

Komisyona Havale

Meclis gündeminde yer alan tekliflerden; Koronovirüs önlemleri Plan ve Bütçe Komisyonu’na, Sarımeşe ve Dumlupınar Mahalleleri uygulama imar planı değişikliği İmar Komisyonu’na havale edildi.

Türk Kızılay’ı Ülkemizin Göz Bebeğidir

Meclis gündeminde yer alan Türk Kızılay’ı ile ortak hizmet projesi yapmak amacıyla protokol imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile direk kabul edilirken, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Türk Kızılay’ı ülkemizin göz bebeğidir. Kartepe’de daha aktif çalışma yapabilmeleri için mülk kiralayarak birlikte işbirliği içerisinde çalışma yapılacaktır” açıklamasında bulundu. Meclis gündeminde yer alan bilirkişi seçimi, geçici işçi vizesi, boş kadro unvan değişikliği, dolu kadro derece değişikliği oy birliği ile kabul edilirken, sözleşmeli personel ücretlerinin belirlenmesi maddesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*