Turizm Zabıtası, Erciyes’te Görevde

Turizm Zabıtası, Erciyes’te Görevde
Turizm Zabıtası, Erciyes’te Görevde

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı turizm zabıta ekipleri, Türkiye’nin ve dünyanın sayılı kayak merkezlerinden olan Erciyes Kayak Merkezi’nde yerli ve yabancı turistlerin huzurlu ve güvenli bir ortamda kış tatillerini geçirebilmesi için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. tarafından işletilen ve global çapta en yetkin uluslararası kuruluş olan Bureau Veritas tarafından verilen güvenli kayak merkezi (Safe Ski Resort) sertifikasına sahip Erciyes Turizm ve Kış Sporları Merkezi yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle adeta dolup taşıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, kış sezonunda yerli yabancı birçok turisti ağırlayan Erciyes’te sporseverlerin huzurlu bir tatil geçirebilmeleri için çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, şehir içerisindeki düzen ve intizam için yapmış olduğu çalışmaların yanı sıra, Erciyes Turizm ve Kış Sporları Merkezi’nde görev yapan kayak eğitimi almış turizm zabıta ekipleri ile denetimler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda, özel ders ve eğitim belgesi olmadan kaçak olarak kayak, snowboard gibi ders verenlere, kayak malzemesi dışındaki malzemelerle kayak yapanlara, kar motorunu müşterisine kullandıranlara, belirlenen güzergâh dışında çalıştıranlara ve fiyat tarifelerine uymayanlara yönelik denetimler yapıldı.

Öte yandan turizm zabıta ekipleri, kayak merkezinde bulunan iş yerlerine, durak harici bekleme yapan ticari taksilere, kendilerine tahsis edilen alanlara park etmeyip ana yol üzerine park ederek trafiği tehlikeye atan tur araçlarına, yasak olduğu halde seyyar olarak satış yapan seyyar satıcılara ve seyyar fotoğrafçılık yapan kişilere yönelik denetimlerini de aralıksız şekilde sürdürdü.

Erciyes Kayak Merkezi’nde bulunan Tekir Kapı, Hisarcık Kapı, Hacılar, Serçer ve Develi Kapı olarak bilinen kayak merkezlerine gelen yerli ve yabancı turistlerin huzurlu, güvenli bir şekilde tatil yapmaları ve güzel bir gün geçirmeleri için zabıta ekipleri, haftanın 7 günü burada hizmet vermeye devam ediyor.

Teknoloji

Alışveriş Trendleri Raporu

Alışveriş Trendleri Raporu, son dönemdeki alışveriş alışkanlıklarını ve tüketici davranışlarını analiz eden kapsamlı bir rapordur. E-ticaret, moda ve perakende sektörlerindeki güncel trendleri keşfedin. […]

GENEL

Twitter Sorunları ve Hata Tespit Raporu

Twitter platformunda yaşanan sorunlar ve hataların detaylı bir şekilde incelendiği ve raporlandığı Twitter Sorunları ve Hata Tespit Raporu. Twitter kullanıcılarının karşılaştığı problemleri çözmek için değerli bilgiler içerir. […]

GENEL

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Türkiye’nin milli birlik ve beraberlik ruhunu hatırlattığı, demokrasiye sahip çıkmayı ve vatan sevgisini vurguladığı önemli bir gündür. Bu gün, milletin birlik ve beraberlik içinde demokrasiye sahip çıkışını simgeler. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*